Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

Akadamia Pomorska Słupsk
XVI Bałtycki Festiwal Nauki

WARSZTATY JĘZYKOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 23.05.19r. w ramach BFN, Studium Języków Obcych zorganizowało cykliczne, multimedialne, anglojęzyczne warsztaty językowe dla młodzieży licealnej. W tym roku wzięli w nich udział uczniowie Liceum Akademickiego. Jak mówi autorka pomysłu i prowadząca mgr Dorota Sej-Furmanek, młodzież bardzo chętnie bierze w nich udział, a to z uwagi na atrakcyjne programy komputerowe, umożliwiające zaktywizowanie zarówno wiedzy uczestników, jak i ich kreatywności. Jak co roku, zwycięzcy podsumowującego warsztaty quizu otrzymali nagrody - w tym roku za pierwsze miejsce przypadł słownik polsko - niemiecki, a za kolejne dwa - nagrody książkowe, także niemieckojęzyczne. Mimo, że podczas warsztatów szlifowano język angielski, to mamy nadzieję, że nagrody promujące język niemiecki, przyczynią się do popularyzacji tego ostatniego :)

Relację z imprezy przygotowała: mgr Agnieszka Wojewoda